IoT Çözümleri & Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin interneti (IoT),  fiziksel nesnelerin internete bağlandığı ve kendi aralarında iletişime geçtiği alana verilen isimdir. Burada ki nesne kavramı ise; cihaz, makine, el arabası, mikro denetleyiciler, kablosuz teknolojiler olabilir. İnsanların hayatını kolaylaştırmak ve günlük iş takibini sağlayabilmek adına bulut sunucuda; araçların birbirleriyle olan haberleşmelerini kontrol edebildiğimiz sisteme nesnelerin interneti (IoT) çözümleri adı verilmektedir. Üretim takip sistemi, ürün kontrol sistemi, özel yazılım ve projelerde kullanılan IoT sistemleri; Endüstriyel 4.0 teknolojisiyle beraber ülkemizde de popülerleşmeye başlamıştır.

Nesnelerin İnternetiAkıllı bileklikler, akıllı telefonlar, akıllı tişörtler, ev otomasyon sistemleri, kurumsal otomasyon sistemleri ve benzer bir çok sistemde IoT sistemi kullanılmaktadır. Nesnelerin interneti şuanda sadece WIFI veya kablolu İnternet ile iletişime geçmektedir. Fakat ilerleyen dönemlerde Drone adı verdiğimiz yeni teknolojiyle İnternet’e bağlanma olanağı sunmaya çalışılmaktadır. internet.org projesini takip etmenizi öneririz.

Sunduğumuz IoT Çözümleri

Akıllı Üretim

Üretimin her aşamasını anlık takip ediyoruz.

İoT Enerji Analizi

Enerji Analizi

Üretim boyunca enerjiyi analiz ediyoruz.

Ortam İzleme

IoT Ortam İzleme

İzlenecek ortamı 7/24 izleyebiliyoruz.

Özel Proje Teklifi

Özel proje teklifleriniz için bize ulaşın.

Uyguluma Örnekleri

Bu uygulamalar başında Akıllı Ev teknolojileri yer almaktadır. Neredeyse İstanbul’da yeni yapılan konutların hepsinde bulunan akıllı ev teknolojileri, IoT teknolojisinin temel örneklerinden birisidir. IoT teknolojisiyle; uzaktan erişim sağlamakla beraber harcanan vakit, yol tarifi, durak göstergeleri ve benzer tüm işlemleri gerçekleştirebiliriz. Birkaç sene sonra uygulamalarda yaygınlaşacak olan teknolojinin; dünyada da egemen olacağını söylemek çok zor olmayacaktır.

Türkiye’nin en büyük çağ sorunlarından bir tanesi yapılmış üzerinde ilerlemeye çalışmaktır. Eğer sektör içerisinde herhangi örneği olmayan bir cihaz keşfinde yatırımcılar kuşkuyla yaklaşmaktadır. Keşfedilmiş yada ARGE süresi tamamlanmış cihazlar üzerinde ise yatırımlar yüksek tutarlı olduğu için yine girişimci duraksama haline geçmektedir. Bu durumların önüne geçmeliyiz ve yeni keşiflerde mutlaka hızlı adımlarla ilerlememiz gerekmektedir. Bu durumunda desteğini alacağınız elektronik üretim firmasıyla beraber tecrübe ve fikirleri ortak paydada birleştirerek ürünün teknolojisini hızlı adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Danışman Firma Esas Elektronik

IoT PlatformuEsas Elektronik; bu konuda sizlere profesyonel çözümler üretmektedir. Cihazın mekanik / yazılımsal olarak gelişim sürecinde her zaman destek hizmeti sağlamaktadır. Eğer yeni proje üretmek istiyorsanız; 0 532 156 43 93 numaralı hattımızdan danışman mühendislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Projelendirme, taslak, test aşaması ve proje teslimini gerçekleştirmek üzere dört aşamada projenin teslimini gerçekleştirmekteyiz.

Projelendirme : Talep edilen projenin gerekli araştırmaları yapılarak en kolay şekilde çözüme ulaşmak için gerekli çalışmaları başlatmaktayız. Projelendirme aşamasında müşterimizin istediği kavramlar ile deneyimlerimizi ortak payda da birleştirerek farklı tasarım taslaklar ortaya koymayı tercih ederiz.

Taslak : Üzerinde konuşabileceğimiz taslak hazırlayarak ürünün ilk izlenimleri gerçekleştirmekteyiz. Yapılacaklar ve yapılanları kağıt üzerinde konuşmak yerine ürün üzerinde sunum gerçekleştirmek birincil tercihimizdir.

Test Aşaması : Test aşamasında ürünün ilk testleri ve istenen nitelikler üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Aslında önemli bir kısımdır. Çünkü karşımıza çıkabilecek hataları da bu aşamada test etmekteyiz. Seri üretime geçmeden önce ürünü test ederek istenileni ortaya koymaya çalışmaktayız.

Proje Teslimi : Hazırlanan projenin tüm verileri ile beraber müşteriye teslimi gerçekleşmektedir. Destek talepleriniz için yine şirketimizle iletişime geçerek destek talebinde bulunabilirsiniz.