Kurumsal Otomasyon Sistemleri

Otomasyon sistemleri; hazırlanan sistemin insansız çalışmasına ve insan yardımı olmadan işlerin otomatik yapılmasını sağlamaktadır. Sektöre özel olarak proje tasarlandığı gibi hazır olarak sunulan otomasyon sistemleri de bulunmaktadır. Firmamız üretim takibi otomasyon sistemlerin de hizmet sunarak hazır otomasyon sisteminde ürün çeşitleri sunmaktadır.

Sanayi 4.0 Devrimi aslında da tam da bu alanda yenilikler sunmaktadır. Fabrikalarda, üretim tesislerinde, imalathanelerde ve benzer üretim konumlarında; insan yardımı olmadan üretimin gerçekleşmesine imkan sunmaktadır. Bu sadece maliyet açısından değil ekstra iş yükünden de kurtulmanızı sağlamaktadır. Örneğin; kalite kontrol ekibi, sayım ekibi, üretim ekibi ve benzer kadrolardan oluşacak personellerin yapacağı hatalar yok sayılmaktadır. Vakitten, ekstra masraflardan, iş yükünden ve benzer birçok husus da rakiplerinizden çok daha ileride olmanızı sağlamaktadır.

ReferanslarBir zamanlar icat edilen makinelerin kullanılmasının zor hatta imkansız olduğu söylenmiştir! Fakat günümüz çağı tamamıyla teknolojiye aittir. Neredeyse her adımda benzer bir icat ile günlük hayatı kolaylaştırmaktayız. Kurumsal otomasyon sistemleri; kurumunuza ait işlerin yapılmasını daha hızlı, kolay ve kaliteli hale getirmektedir. Binlerce insanın yapacağı işlemleri; bir kaç farklı cihaz ile yapmanız artık mümkün!

Endüstriyel Otomasyon

Endüstriyel otomasyon, kurumsal otomasyon sitemleriyle aynı paralel de ilerlemektedir. Fakat tasarlanan cihaz tamamıyla işe odaklı olarak çalışmaktadır. Hesap kesimi, kafe otomatı gibi işlevlerden daha çok fabrikalarda üretim yapan, madenlerde bakır tartan elektronik cihazlardan oluşmaktadır. Daha fazla iş yükünü karşılayan ve insan gücünün zorluk yaşadığı noktalarda insanların yardımına koşan sistemlere; endüstriyel otomasyon, diyebiliriz.

  • Kaliteli ürün üretiminin önünü açmaktadır.
  • Üretim maliyetini düşürmektedir.
  • İş kazalarının azalmasını sağlar.
  • Zamandan tasarruf sağlar.

Kurumsal Otomasyon Kullanım Alanları

Endüstriyel Otomasyon: Dünya için Kolaylık

Endüstriyel otomasyon tamamıyla üretim ve kar etmek amacıyla tasarlanmıştır veya tasarlanması gerekmektedir. İnsanların ekstra iş yüklerinden kurtularak sadece satışa yoğunlaşması amacıyla bulunan ve Endüstri 4.0 teknolojisinin en büyük getirilerinden bir tanesidir. Ekstra iş yükü, yüksek maliyet, kaliteli üretim,üretkenlik ve daha nice kavramların bir arada yer aldığı Endüstriyel otomasyon yada kurumsal otomasyon sistemleriyle tanışmalısınız.

Bu alana örnek verebileceğimiz ve ürettiğimiz bir çok ürün bulunmaktadır. Üretim kontrolünü sağlayan robot, üretim sayacı, cihaz durdurma cihazları, kağıt kontrolü sağlayan sensör ve daha nice ürünlerimiz endüstriyel otomasyon ürün iskeletini oluşturmaktadır. Cihazların ARGE çalışmaları; yazılımsal ve mekanik tüm işlevlerini tek çatı altında üretmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otomasyon Sistemleri